strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /www/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Żyć i umrzeć w Harranie

   Nazywam się Robert Jerzy Szmidt, w dzień stukam zawzięcie w klawiaturę, nocami zaś porzucam uwierający mnie kostium gryzipiórka i staję się bezwzględnym łowcą zombie. Nie mnie oceniać, czy jestem w tym dobry – choć kilka razy (gdy miałem więcej czasu), udało mi się osiągnąć szczyty światowych rankingów i wejść do pierwszych dziesiątek graczy: np. w Dead Nation – ale na pewno mam prawo ocenić pracę tych, którzy dostarczają mi mięcha do porąbania i rozrywki.

"Pola dawno zapomnianych bitew: Łatwo być bogiem" trafiły już do wydawcy

Poprawiony tekst pierwszego tomu pól trafił właśnie do Domu Wydawniczego REBIS. Książka powinna ukazać się jeszcze w tym roku, w nowej serii polskiej fantastyki noszącej nazwę "Horyzonty Zdarzeń".

Aktualna lista moich tekstów do pobrania

Na stronie www.fantastykapolska.pl znajdziecie następujące teksty mojego autorstwa:

1. Cicha Góra

2. Ciemna strona Księżyca

3. Objazd

4. Pola dawno zapomnianych bitew

5. Polowanie na jednorożca

6. To będą inne święta

7. Toy Land

Kolejne moje opowiadania, nowele i powieści pojawią się tam wktótce.

www.fantastykapolska.pl

   Obiecałem jakiś czas temu, że uwolnię kilka moich tekstów. Po Toy Landzie i Cichej Górze, które trafiły do czytelni na tej stronie, postanowiłem pójść krok dalej i namówiłem do podobnego posunięcia kilku innych autorów.

"Pola dawno zapomnianych bitew" już do sciągnięcia!

   Ze strony wydawnictwa Almaz mozecie już ściągnąć darmowego e-booka z tekstem wprowadzającym w świat nowego cyklu sf, który dla Was przygotowuję. Darmowa e-książka zawiera kompilację dwóch tekstów, które ukazały się wcześniej na łamach magazynu Science fiction, fantasy i horror a teraz zostały przeredagowane, zmienione i połączone w książkę liczącą prawie 300 tyś znaków, czyli niewiele mniej, niż "Toy Land".

"Gwiazda prawdopodobieństwa" już w sprzedaży

   Od kulku dni na półkach Empików i księgarń możecie znaleźć drugi tom znakomitej trylogii science-fiction, która ukazała się jako szósty numer bookazinu SF wydawanego przez Almaz. Serdecznie zapraszam do lektury. "Prawdopodobieństwo" to naprawdę dobre science-fiction, a cena - zwłaszcza w sklepiej firmowym wydawcy - wciąż niska.

Informacja o nowej inicjatywie wydawniczej REBISU

   Pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza szerokie grono rodzimych autorów, że podjąłem pracę na stanowisku redaktora nowej serii wydawniczej – rzecz jasna fantastycznej – w jednym z najstarszych, największych i najbardziej prestiżowych wydawnictw w naszym kraju, czyli poznańskim Domu Wydawniczym REBIS.

"Wrogie przejęcie: Spekulant" trafia właśnie do sprzedaży

   Najnowszy numer bookazinu "SF" z pierwszym tomem trylogii "Wrogie przejęcie" trafił właśnie na półki Empików, saloników prasowych i do wybranych księgarń. To bardzo rozrywkowa, anarchokapitalistyczna space-opera autorstwa S. Andrew Swanna, czyli jednego z niewielu polonusów tworzących za oceanem.

"Herosi" przybyli

   Autoskie egzemplarze antologii "Herosi", wydanej przez oficynę Powergraph, w której znalazło się także moje opowiadanie "Barbarzyńcy" trafiły właśnie na półki mojej biblioteki. Jeśli lubicie conanowskie klimaty i superbohaterów, ta książka jest dla was.

"Cicha Góra" do pobrania

    Zapraszam wszystkich do pobierania kolejnego z darmowych e-booków, tym razem jest to mikropowieść "Cicha Góra", tekst utrzymany w klimatach znanej japońskiej gry survival-horror. Nie ukrywam, i nigdy nie ukrywałem, że jestem wielkim fanem pierwszej części "Silent Hill", która przeszedłem na wszystkie sposoby, robiąc do niej opis dla pisma PlayStation Plus.

Subskrybuj

Subskrybuje zawartość

Polecam

obrazek
obrazek
obrazek

Galeria