You are hereRedaktor

Redaktor

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /www/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

By Robert J. Szmidt - Posted on 29 listopad 2009

 

Czasopisma

 

1992-2000 - "Video Busisness" – Miesięcznik. Nakład 7000 egz. 64-120 str. Kolor. 76 numerów
   Reklamowo-informacyjne czasopismo branżowe dotyczące rynku wideo. Pierwszy w Polsce bezpłatny, w pełni profesjonalny miesięcznik poświęcony tym zagadnieniom. Pismo współpracowało ze wszystkimi liczącymi się firmami dystrybucyjnymi prezentując ich ofertę właścicielom wypożyczalni kaset wideo. Redakcja wręczała także „Platynowe Kadry” najbardziej prestiżowe, doroczne nagrody dla najlepszych firm działających w branży.

 

1994-1996 "Video Premiery" – Miesięcznik. Nakład 75 000 – 130 000 egz. 16 str. Kolor.  22 numery.
   Wysokonakładowy, w pełni bezpłatny przewodnik po ofercie wypożyczalni kaset wideo zawierający najbardziej aktualne i przedrukowywane przez zagraniczną prasę branżową listy przebojów.

 

1998-2002 oraz 2005"PlayStation Plus" (później "PlayerStation Plus") – Miesięcznik. Nakład 30 000 - 35 000 egz. 64-104 str. Kolor. 48 numerów.
   Jeden z najlepiej sprzedających się magazynów o grach wideo na polskim rynku. Pismo specjalizowało się w dostarczaniu najbardziej szczegółowych opisów do gier na konsole PlayStation pierwszej generacji. Jego zamknięcie nastąpiło w momencie wejścia na rynek PlayStation 2, kiedy zapotrzebowanie na opisy spadło (z braku wystarczającej ilości konsol nowej generacji) poniżej opłacalności pisma. We wrześniu na żądanie Sony Entertainment Corp. zmieniono tytuł na "PlayerStation Plus". W roku 2005 nastąpiła nieudana próba powrotu tego tytułu pod egidą innego wydawcy. Pismo przestało się ukazywać po czterech numerach.

 

2001-2009"Science Fiction" (od 2005 roku "Science Fiction, Fantasy i Horror") – Miesięcznik. Nakład 15 000 - 20 000 egz. 64-102 str. 96 numerów do momentu sprzedaży Fabryce Słów.
   Magazyn literacki prezentujący niemal wyłącznie rodzimych autorów, co jest ewenementem na skalę nie tylko europejską ale i światową. Jego powstanie na początku roku 2001 wprowadziło na rynek wydawniczy nowe pokolenie autorów, nazywane Falą 2000. Na łamach pisma zadebiutowali między innymi Łukasz Orbitowski, Tomasz Pacyński, Szczepan Twardoch i Magda Kozak, publikowali tu też niemal wszyscy liczący się polscy autorzy minionych lat. W sumie przez łamy magazynu przewinęło się około stu pięćdziesięciu autorów prezentując niemal czterysta pięćdziesiąt tekstów.
   W roku 2005 po upadku spółki, która posiadała prawa do tytułu został on reaktywowany jako "Science Fiction, Fantasy i Horror" i ukazywał się do połowy 2009 roku pod patronatem wydawnictwa Wieża, a obecnie stanowi własność Fabryki Słów.
   W chwili obecnej jest to drugie pod względem długowieczności czasopismo fantastyczne w Polsce i pierwsze pod względem ilości wydanych tekstów (polskich autorów).
   W roku 2003 przy piśmie stworzona nowa nagroda literacka „Nautilus” przyznawana polskim autorom w dwóch kategoriach: „Najlepsze opowiadanie roku” i „Najlepsza powieść roku”.
   Laureatami tej nagrody zostali między innymi: Andrzej Sapkowski, Andrzej Ziemiański, Andrzej Pilipiuk, Rafał Dębski, Rafał Kosik, Tomasz Bochiński, Szczepan Twardoch, i Łukasz Orbitowski. Edycja za rok 2008 nie odbyła się z powodu przeniesienia praw na nowy podmiot gospodarczy.
 

 2011 - 2012  – "SF", Redaktor naczelny. Bookazine, dwumiesięcznik wydawany przez "Almaz".

 

 

 

 

Antologie

 

  1. "Kanon Barbarzyńców" - 2008, Fabryka Słów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Subskrybuj

Subskrybuje zawartość

Polecam

obrazek
obrazek
obrazek

Galeria