You are hereAutor / Powieści / Zaklinacz

Zaklinacz

  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /www/modules/book/book.module on line 559.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /www/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

By Robert J. Szmidt - Posted on 06 grudzień 2009

 

 

 

 

Tytuł: Zaklinacz
Wydawnictwo: Ares2003
Seria: Żółta Seria
ISBN: 83-918410-57
Stron: 254

 

   Co by było, gdyby w jednym szeregu stanęli Wiedźmin Geralt, Conan Barbarzyńca oraz Leon Zawodowiec?
   Co by było, gdyby świat, w którym żyli, pełen był odniesień do największych fantastycznych dzieł literackich i filmowych?
   Co by było, gdyby opisano to z rozmachem Tolkiena i z humorem Monty Pythona?
   Te pytania są tylko z pozoru retoryczne. Odpowiedzi na nie znajdziesz, Drogi Czytelniku, na kartach tej książki. Zanurz się w szalonym świecie Zaklinacza, gdzie wszystko jest możliwe. Weź udział w wyprawie, której nie sprostałaby Drużyna Pierścienia. Poznaj magię, która przerasta nawet możliwości Harry’ego Pottera. Dowiedz się, jak powstała legenda o Wiedźminie. Odkryj setki nawiązań do najbardziej znanych dzieł fantastycznych, które tworzą tło tej niezwykłej powieści.
   Parafrazując słowa pewnej postaci z filmu, którą też spotkasz na kartach tej książki: „Zaklinacz” jest jak cebula. Nie, nie śmierdzi jak wspomniane przed chwilą warzywo – możesz się o tym organoleptycznie przekonać, wąchając nabyty egzemplarz książki. Chodzi o warstwy. Podobnie jak cebula, tak i ta powieść składa się z wielu warstw. Odkryjesz jedną, pod nią znajdzie się następna i jeszcze jedna, i kolejna. Tylko od Ciebie i Twojego stanu wiedzy zależy, jak wiele tych ukrytych aluzji odkryjesz.

 

 MOJE TRZY GROSZE

 

   To miała być zabawa. Spora część tego tekstu nie powstawała w zamyśle jako powieść, ale luźno powiązany ze sobą ciąg śmiesznych scenek, w których występowały te same postacie. Dopiero później, kiedy zrobiło się tego materiału sporo, zdecydowałem się stworzyć jednolitą całość. Wyszło, jak wyszło. Znam osoby, które zarykiwały się przy lekturze, ale i takie, które nie śmiały się prawie wcale albo wymiękły przy stylizacji. Czytaj dalej...
 

 

 RECENZJE

 

   Gildia
   Sir Alexander
   Zaciekawiony czytelnik niniejszej recenzji zapytuje się w tym momencie zapewne, cóż takiego doskonałego, czy też raczej prawie doskonałego, odkryłem w tym niewielkim, oprawionym w żółtą, niezbyt gustowną okładkę, tomie. Odpowiedź jest bardzo prosta: rewelacyjną zabawę! Już od dawna przy jakiejkolwiek książce nie bawiłem się równie dobrze, jak przy Zaklinaczu. Czytaj dalej...
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZałącznikWielkość
zaklinacz.jpg35.27 KB

Subskrybuj

Subskrybuje zawartość

Polecam

obrazek
obrazek
obrazek

Galeria